Reguły i bezpieczeństwo

Paintball, mimo iż jest grą urazową, uważany jest za zabawę w pełni bezpieczną, jeśli zachowywane są przy niej reguły i zasady bezpieczeństwa. Kulki paintballowe są bardzo lekkie (każda waży kilka gram), wypełnione są barwnikiem żelatynowym a warstwa tworzywa sztucznego jest cienka i łatwo pękająca.

Niezależnie od sposobów strzelania i walki, największe straty, jakie może przynieść gra w paintball to siniaki lub zadrapania. Aby ich uniknąć, należy pamiętać o zachowywaniu odpowiedniej odległości strzału, odpowiednim skonfigurowaniu markera (prędkość wystrzału kuli) oraz zakryciu wrażliwych miejsc, jak szyja, dłonie czy głowa.

 

paintball-maska-bezpieczenstwo

Informacje

Ze względu na dużą ilość biegania, gry w paintball nie poleca się osobom cierpiącym na kontuzje stawów kolanowych i skokowych, gdyż bieganie, w tym szybkie podbiegi mogą grozić ich zaostrzeniem. Ewentualnych zadrapań skóry można uniknąć nie decydując się na wbiegi w najbardziej zalesione obszary. Ale czy wtedy nie traci się ducha gry…?

Zasady

Aby dopełnić bezpieczeństwa gry należy pamiętać o kilku zasadach. Kulki dobieramy w zależności od temperatury na zewnątrz. W przypadku silnego słońca nie zapominamy o chuście na głowę i butelce wody przy sobie. Jeśli gramy w deszczu, dobrze wziąć coś na przebranie. Zakładamy ochraniacze, słuchamy wstępnych informacji podawanych przez organizatorów oraz ufamy zdrowemu rozsądkowi!

NIE ŚCIĄGAMY MASEK NA POLU GRY :)

Po więcej informacji na temat zabawy – Zapraszamy do przeczytania regulaminuKomentarze

komentarzy