Siniaki w Paintball

Siniaki są naturalną konsekwencją gry w paintball. Pomimo zachowania ogólnych środków bezpieczeństwa – masek i ochraniaczy – w konsekwencji nieudanego krycia się przed kulkami, zdarza się oberwać porządnego, fioletowego placka. Siniak pojawia się najczęściej jako konsekwencja gwałtownego uderzenia kulką i rozerwania naczynek krwionośnych pod skórą, rzadziej w wyniku upadku.

Mimo niezbyt atrakcyjnego wyglądu, siniakowa pamiątka gry w paintabll nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia ani życia. Związane z miniwylewami krwi z utłuczonego miejsca do sąsiednich tkanek, tworzą na skórze plamy o zabarwieniu fioletowym, które po kilku dniach robią się żółtawe i powoli zanikają. Są prawidłowym efektem fizjologicznym na uszkodzenia podskórne, więc jedyną ich wadą jest mało estetyczny wygląd.

Jak zniwelować?

Na szczęście istnieją sposoby (i to skuteczne!) na to, jak przyspieszyć leczenie siniaków i ich znikanie z powierzchni ciała. Najczęstszą metodą jest stosowanie maści z arniki górskiej, żywokostu czy kasztanowca.

 

siniaki-paintball-zawody

Metody bardziej domowe to witamina C, okłady z kapusty albo lodu – zimna temperatura przyspiesza regenerację tkanek poprzez zwężanie naczyń krwionośnych. Miejsca z siniakami należy obkładać kilka razy dziennie żelowym, zamarzniętym kompresem albo woreczkiem z lodem na kilka-kilkanaście minut, uważając, aby nie przemrozić skóry.Komentarze

komentarzy